Acoustic Energy AE520

Kód:
ae520wh
Cena s DPH: 99 990 Kč
Cena bez DPH: 82 636,36 Kč
Skladová dostupnost:
1 - 2 dny

dotaz poslat odkaz hlídat cenu a sklad porovnat
Nastavit hlídání

Chci být informován:

Na Váš e-mail:


  • Popis
  • Foto
Popis k výrobku: Acoustic Energy AE520
Nová vlajková loď
Štíhlá podlahová reprosoustava AE520, koncepčně vycházející z modelů AE500 a AE509, nově přebírá pozici vlajkové lodi značky. Osazena větším počtem reproduktorů, s větší ozvučnicí a vyšším výkonem, je ideální pro ozvučení středně velkých i větších místností.

Model AE520 je vybaven dvěma 125 mm středotónovými měniči, třemi hlubokotónovými měniči, téhož průměru a 25 mm výškovým reproduktorem – membrány všech reproduktorů jsou vyrobeny z uhlíkových vláken, což zaručuje dokonalé tonální sladění v celém frekvenčním rozsahu.

Oba 125 mm středotónové reproduktory, s membránou z uhlíkových vláken, používají nové naddimenzované kmitací cívky (o průměru 35 mm). To se pozitivně projevuje v lepším odvodu tepla a přesnější toleranci rozměrů cívky, v závislosti na jejím zahřívání i v lepších parametrech pohonu membrány. Oba středotónové měniče jsou namontovány ve vlastní uzavřené komoře, zatímco tři hlubokotónové reproduktory spolupracují v bassreflexové ozvučnici, s velkým obdélníkovým nátrubkem, směřujícím dozadu. Tyto nové reproduktory byly navrženy tak, aby výkonově a přesností odpovídaly, u reprosoustav Acoustic Energy doposud používaným měničům s membránami z hliníku, zpevněného keramickým povlakem, nabízejí však mnohem lepší hodnoty vlastního útlumu a díky tomu hladší a transparentnější zvuk.Vertikální vyzařování reprosoustav bylo optimalizováno tak, aby poskytovalo vynikající vertikální pokrytí, ale aby zároveň došlo ke snížení energie, která by jinak, ve srovnání s tradičními konstrukcemi, přišla nazmar vlivem odrazů od stropu a podlahy. Díky tomuto řešení nabízí reprosoustava mnohem lepší výsledky i v akusticky problematických místnostech.

Úzké skříně, dostupné v povrchových úpravách černý nebo bílý, lesklý klavírní lak nebo v dýhovaném provedení (americký ořech), jsou opatřeny plochými nosníky z masivní hliníkové slitiny s hroty, které zajišťují pevné spojení s podlahou a maximální stabilitu, přičemž tuhost kovové konstrukce snižuje interakci místnosti s reprosoustavami.

Nový výškový reproduktor řady 500 je vybaven kalotou z uhlíkových vláken o průměru 25 mm. Uhlíkové vlákno je mnohem lehčí, s lepšími parametry vlastního tlumení, než jiné typické materiály, používané na výrobu kalot a poskytuje mimořádně rychlý, přirozený zvuk, který posluchače překvapí svou neutralitou. Součástí výškového měniče je nový WDT zvukovod, hliníkový odlitek, který je, pro optimální disperzi, umístěn, co nejblíže, mezi středotónovými reproduktory. Mechanicky je extrémně tuhý, aby se maximálně snížily, do výškového reproduktoru, přenášené vibrace. To vše zaručuje příjemné, čisté a přirozené výšky.

Aby se minimalizovaly přeslechy, je část výhybky, která má na starosti nízké kmitočty, namontována na desce plošných spojů samostatně a je fyzicky oddělena od filtrů pro střední a vysoké frekvenční pásmo. Výhybka používá vysokonapěťové polypropylénové kondenzátory, všechny vysoce kvalitní cívky, zapojené v signálové cestě, jsou se vzduchovým jádrem (ve srovnání s cívkami se železným jádrem poskytují mnohem nižší zkreslení).

Reproduktory jsou osazeny ve skříních, s tloušťkou stěny 18 mm, z vlastního kompozitního materiálu, potlačujícího rezonance, označovaného Resonance Suppression Composite (RSC). Byl vyvinut na základě zkušeností s ozvučnicemi reprosoustav prestižní referenční řady a představuje stejný, lisovaný, třívrstvý kompozit (MDF/bitumen/MDF), který výrazně snižuje akustické vyzařování kabinetu (to by mohlo způsobit zabarvení zvuku).

Zvláštní pozornost konstruktéři věnovali dosažení přirozenější reprodukce řečového pásma i při nízkých úrovních hlasitosti a zachování rychlého a bezprostředního zvuku, kterým jsou reprosoustavy Acoustic Energy vyhlášené. Nové podlahové soustavy AE520 nabízí nebývalý dynamický výkon s rychlými, kontrolovanými basy, křišťálově čisté střední pásmo a prvotřídní tonalitu.

PARAMETRY

Reproduktory: o průměru 125 mm, s membránou z uhlíkových vláken
Výškový reproduktor: o průměru 25 mm, s kalotou z uhlíkových vláken
Kmitočtový rozsah: 30 Hz – 28 kHz (+/- 6 dB)
Citlivost: 90 dB
Špičková hladina akustického tlaku: 113 dB
Jmenovitý výkon: 300 W
Dělící kmitočty: 373 Hz/2.8 kHz
Impedance: 6 Ω
Typ: 3 pásmová reprosoustava s bassreflexem
Rámečky: tenké, látkové s magnetickou fixací
Rozměry (mm): 1130 x 185 x 320 (V x Š x H, s hroty)
Hmotnost: 30 kg (každá reprosoustava)
Povrchové úpravy: lesklý klavírní lak bílý, lesklý klavírní lak černý a dýha (americký ořech)
kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku
Alternativní zboží

Audiovector QR5 SE

Cílem konstrukce řady QR SE bylo nabídnout nejpokročilejší technologie v dokonale zpracovaném a proporčně vyváženém high-endovém balení. Zvuk je velký, odvážný a dynamický, ale zároveň jemný a detailní.

Audiovector QR5 SE
Kód: 901367SE
94 990 Kč bez DPH 78 504,13 Kč

Audiovector R8 Arreté

Luxusní 4-pásmové sloupové reproduktory R8 Arreté dánské značky Audiovector s vynikajícím zvukem jsou osazeny 6.5" středotónovým reproduktorem z karbonu a dvěma 8" a 6" basovými reproduktory s membránou ze sendvičových aramidových ...

Audiovector R8 Arreté
Kód: R8ARO
1 690 000 Kč bez DPH 1 396 694,21 Kč
tel: 603 494 686    otevřeno Po - Pá: 10 - 12  13-17 hodin
tel: 737 129 593

0 kusů / 0