new akce

Kef R11 Meta walnut

Reprosoustava KEF R11 Meta je vlajkovou lodí z nejnovější řady R Meta.

Kód:
r11metaw
Výrobce:
Cena s DPH: 161 980 Kč
Cena bez DPH: 133 867,77 Kč
Skladová dostupnost:
1 - 2 dny

dotaz poslat odkaz hlídat cenu a sklad porovnat
Nastavit hlídání

Chci být informován:

Na Váš e-mail:


  • Popis
  • Foto
Popis k výrobku: Kef R11 Meta walnut

KEF R11 Meta je největší podlahový model řady R Meta. Kombinace 12. generace měniče Uni-Q® s technologií MAT™ a čtyř 6,5" hybridních hliníkových basových měničů umožňuje vyzdvihnout jemné detaily nahrávky a přitom poskytnout mohutný výkon

Nová KEF R Meta série přináší inovaci - metamateriálovou absorpční technologii (MAT™), která je dalším vrcholným vyjádřením filozofie společnosti KEF, kde se vyspělé inženýrství setkává s inspirovanou konstrukcí pro seriózní audiofily. Ať použijete R Meta v tradičním dvoukanálovém HiFi nebo ve vícekanálovém domácím kině, posluchači si budou moci vychutnat realistický, pohlcující zvuk s dechberoucí dynamikou a přesností, která odhalí dosud nepozorované detaily.

Revoluční pohlcování zvuku s technologií MAT™ je skutečně přelomový nástroj v akustickém arzenálu společnosti KEF. Technologie metamateriálové absorpce je vysoce komplexní struktura připomínající bludiště, kde každý ze složitých kanálů účinně pohlcuje specifickou frekvenci.
Kombinované kanálky se chovají jako akustická černá díra, která pohlcuje 99 % nežádoucího zvuku přicházejícího ze zadní části výškového reproduktoru, eliminuje výsledné zkreslení a poskytuje čistší a přirozenější akustický výkon.

  KEF_MAT_det_1  


12. generace Uni-Q měniče s MAT je na míru navržená soustava reproduktorů, která poskytuje dokonalou kvalitu zvuku. Je výsledkem desítek let nashromážděných vlastních znalostí a použití nejmodernějších simulačních a analytických nástrojů. Vývojových prací je mnoho a všechny se podílejí na dokonalém výkonu reproduktorů KEF. Jako výchozí bod inženýři společnosti KEF přepracovali tlumič mezery výškového reproduktoru, aby maximalizovali prostor v zadní části výškového reproduktoru pro nový metamateriálový absorbér. Optimalizace tvaru dutiny a strategické umístění dvou prstenců z porézního materiálu účinně zkrotily rezonance a nedokonalosti, čímž výrazně zlepšily detaily a čistotu.

KEF_Uni-Q 12th gen

 

KEF_R_UniQ_rez  

Nová konstrukce koaxiálního reproduktoru

Využívá měděný kroužek zapuštěný do mezery měniče, aby se minimalizovala indukčnost a kolísání indukčnosti s polohou cívky. Tím se snižuje zkreslení ve středním pásmu a snižuje se tepelná komprese, což vede ke zvýšení účinnosti. Soustava měničů Uni-Q je plně oddělená, aby nedocházelo k nežádoucím vibracím, které by zkreslovaly zvuk. Nové flexibilní oddělovací šasi je navrženo tak, aby snižovalo vibrace a odstraňovalo zvuková zabarvení. Zajišťuje, aby se veškeré vibrace generované systémem středo a vysokofrekvenčních měničů nepřenášely do ozvučnice.

 

Basy referenční kvality

Vysoké a střední frekvence jsou však jen částí příběhu. KEF R Meta je také obdařen čistými, bohatými a vysoce artikulovanými basy. To proto, že nízkofrekvenční měnič o průměru 165 mm dokonale doplňuje novou 12. generaci reproduktorů Uni-Q s maticí MAT. Výhodou basového reproduktoru je masivní a zároveň ventilovaná sestava magnetů, velká hliníková kmitací cívka a výjimečně lehká a tuhá membrána. Díky všem těmto technologiím jsou hlasitost, dynamika a výkon na vynikající úrovni.
  KEF_R_bass_rez  
KEF_R_det_5  

Navrženo pro maximální flexibilitu

Reproduktory řady KEF R Meta jsou příjemně nenáročné na umístění a lze je snadno vyladit pro váš poslechový prostor pomocí inovativní technologie KEF Flexible Port Technology, která dokáže snížit rezonanci portů. K dispozici jsou dvě varianty portů, které uživatelům umožňují upravit zvuk tak, aby vyhovoval jejich místnosti. Kromě toho byly rozptyl a profil každého portu vypočteny pomocí výpočetní dynamiky tekutin tak, aby se zabránilo turbulentnímu hluku vzduchu, který by mohl zvuk zabarvit. To je další část komplexní skládačky, jejímž výsledkem je dechberoucí kvalita zvuku modelu KEF R11 Meta.
 
       

Pozornost věnovaná detailům

Z každého reproduktoru vyzařuje pocit naprosté kvality, který pramení z dokonalých výrobních postupů společnosti KEF. Jsou konstruovány tak, aby byly akusticky výjimečné a zároveň atraktivní na pohled. Všechny skříně jsou navrženy pomocí analýzy určující jejich ideální tvar včetně geometrie výztuh. Pro minimalizaci sekundárního vyzařování frekvencí z boků skříně je použito tlumení Constrained Layer Damping, které přeměňuje zbytky vibrací na teplo.

Specifikace

Konstrukce 3 pásmová s bass-reflexem
Koaxiální reproduktor Uni-Q 25 mm:
ventilovaná hliníková kalota (střed)
125 mm hliníkové střepásmové membrány
MAT tlumení
Basové reproduktory 4 x 165 mm s konkávní membránou - hybridní hliník
Frekvenční rozsah 30 Hz - 50 kHz (- 6 dB)
Frekvenční rozsah 46 Hz - 28 kHz (+/-3 dB)
Typický basový rozsah v místnosti 26 Hz (- 6 dB)
Zkreslení (THD) < 0,5 % (80 Hz - 20 kHz, 90 dB / 1m)
  Citlivost (2,83 V / 1m) 90 dB
Impedance 4 Ω jmenovitá 3,2 Ω minimální
Doporučený výkon zesilovače 15 - 300 W
Dělící frekvence výhybky 330 Hz / 2,5 kHz
Maximální akustický tlak (SPL) 113 dB
Terminály Bi-wire
Rozměry (š x v x h) 200 x 1249 x 384 mm (s terminály)
Rozměry (š x v x h) 311 x 1296 x 384 mm (s terminály a nožkami)
Hmotnost 36,5 kg
Provedení lesklá klavírní černá, lesklá klavírní bílá,  ořechová dýha matná


kef_meta_life_2

kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku
Alternativní zboží

Klipsch RF-7 III Ebony

Model RF7 je vlajkovou lodí referenční řady Series III, nabízí plný dynamický zvuk, který vás obklopí širokým frekvenčním rozsahem z hutných basů.

Klipsch RF-7 III Ebony
Kód: KlipschRF-7III
110 000 Kč bez DPH 90 909,09 Kč
tel: 603 494 686    otevřeno Po - Pá: 10 - 12  13-17 hodin
tel: 737 129 593

0 kusů / 0