PrimaLuna EVO 100 Předzesilovač Stříbrný ( u nás k poslechu )

Porovnejte konstrukci elektronkového předzesilovače PrimaLuna s jakoukoli jinou značkou za jakoukoli cenu. Budete překvapeni.

PrimaLuna
Kód:
PrimaLunaEVO100PR S
Výrobce:
Cena s DPH: 71 875 Kč
Cena bez DPH: 59 400,83 Kč
Skladová dostupnost:
ihned

dotaz poslat odkaz hlídat cenu a sklad porovnat
Nastavit hlídání

Chci být informován:

Na Váš e-mail:


  • Popis
  • Foto
Popis k výrobku: PrimaLuna EVO 100 Předzesilovač Stříbrný ( u nás k poslechu )

Všechny výrobky PrimaLuna používají masivní zapouzdřené toroidní transformátory. Transformátory PrimaLuna jsou uzavřeny v kovovém krytu a poté zality do nemikrofonové pryskyřice, aby se snížil hluk a aby se navždy chránila vinutí před vlhkostí a poškozením. Jsou masivní, výsledkem čehož je předzesilovač o hmotnosti 14 kg.

SUPERQUIET LINE VSTUPY Namísto přepínače se výběr vstupu na čelním panelu dochází k přepínání vtupů za pomoci relé vysoké kvality namontovaných v zadní části přímo u vstupních RCA konektorů, kde zapojíte vaše komponenty. Je-li zvolen vstup, relé se uzavře, čímž získáte nejlepší možné spojení . Všechna ostatní relé zůstávají otevřená, takže do nich nemůže pronikat šum a signály z jiných zdrojů. Signální dráha nyní téměř neexistuje, takže neexistují žádné kabely na kterých by se zachytilo RFI a EMI rušení.

Ve světě předzesilovačů se odborníci shodují na tom, že pokyny za pomoci vakuových elektronek jsou zlatým standardem. Je to tišší než polovodičové usměrňovače a snižuje se hladina rušení. Zároveň nabízí přirozenější, živější, detailnější prezentaci s lepším rozlišením. Implementace je však nákladná a najdete ji pouze v nejdražších předzesilovačích, které obvykle stojí 10 000 nebo více dolarů. Nalezení předzesilovače s jednou usměrňovací elektronkou je milé. PrimaLuna jde ještě dále použitím dvou usměrňovacích elektronek 5AR4 v naprostém dual mono designu, aby byla hudba prezentována se 3 rozměrnou zvukovou scénou, při které Vám naskočí husí kůže. Elektronkové žhavení je jednosměrné, tudíž bude méně náročný výběr elektronky. Napájecí zdroj je skvěle oddělen ultra širokým pásmem (několik MHz) od konstantního zdroje impedance s nízkou úhlovou frekvencí nad dvě oktávy pod audio vlnovou šířkou (4 Hz).

Nejlepší elektronkové předzesilovače používají analogové ovladače hlasitosti. Neobsahují žádné čipy pro kontrolu hlasitosti. Prohlédněte si mnohé známé značky elektronkových předzesilovačů a často tam naleznete čip s názvem DS1666-10 Digital Resistor IC. Ve společnosti Primaluna rozumíme pokušení používat tento čip, protože každý stojí 4 USD. Předzesilovač bude znít jemně a bude tichý, ale platí to pro „čip“, který do zvuku přidá polovodičový „charakter“. PrimaLuna preferuje analogové ovládání hlasitosti, používáme zlatý standard: kultovní Alp Blue Velvet. Proč? Protože mají dokonalý souběh, jsou tiché a nezní to jako čipy! Drahé a exotické předzesilovače vždy používají dual mono design k dosažení vysoké úrovně zpracování signálu, která není jinak možná. Většina výrobců nevyužívá dual-mono konstrukci kvůli nákladům. Vyžaduje dva napájecí transformátory, dvojité regulační obvody a ve skutečnosti .... vše je zdvojeno. Ve skutečnosti znamená dual-mono zabudování dvou samostatných a předzesilovačů do jedné skříňky. Je to drahé vyrobit a je to vzácnost i při vyšších cenách. Všechny předzesilovače PrimaLuna jsou naprosté duální mono konstrukce pro dosažení dokonalého stereofonního obrazu a pocit prostoru. Utrácíte spoustu peněz za propojovací kabely? Proč tedy jde signál přímo z RCA konektorů nebo z reproduktorových terminálů do desek plošných spojů s měděnými spoji tak tenkými, že je téměř nevidíte? Co je na tom špičkové? PrimaLuna používá zapojení typu Point-to-Point ve všech výrobcích. Celá signálová cesta, včetně rezistorů a kondenzátorů, je pečlivě ručně propojována kabelem velkého průměru.

SMARTGAIN DESIGN Předzesilovač obvykle není potřebný k přidání zisku do systému, když jej používáte. Obvykle snižuje zisk ze zdroje, který posloucháte. Stížnost číslo jedna ze strany audiofilů na výkon předzesilovače je šum. Proč je tomu tak, že množství výrobců navrhuje předzesilovače se ziskem 20 až 27 dB? A divíte se, odkud se bere to „syčení“ a proč jsou elektronky hlučné nebo trpí výraznou mikrofonií? PrimaLuna předzesilovače používají SmartGain se specifikací zesílení pouze 10,8 dB. Zjistíte, že předzesilovač PrimaLuna je extrémně tichý.

Další exkluzivní funkcí PrimaLuna je PerfectMatch , obvod navržen tak, aby poskytoval dokonalou impedanci 100Kohm pro vaše zdrojové komponenty. Toto je životně důležité zejména pro komponenty které používají výstupní elektronky jako jsou phonopředzesilovače a DAC, aby zněly co nejlépe.

ŽÁDNÝ INTERNÍ DAC / ŽÁDNÝ INTERNÍ Phonopředzesilovač. Nikdy nekupujte předzesilovač s interním DAC. Proč? Protože digitální změny a historie ukazují, že předzesilovače se „starým“ digitálním převodníkem jsou neprodejné a nemají téměř žádnou další hodnotu. Vestavěné phonodíly jsou zřídka dobré kvality, protože výrobci předpokládají, že 90% kupujících je nepoužije. Trh s externími předzesilovači je velmi konkurenceschopný. Můžete získat něco mnohem lepšího za relativně málo peněz a koupit si takový, který skutečně vyhovuje parametrům vašich přenosek a vašemu rozpočtu.

2 páry výstupů lze použít pro připojení Bi-Amping zesilovačů, plus fixní výstup pro nahrávání nebo připojení sluchákového předzesilovače. Skříňka pokrytá 5 vrstvami ručně leštěného laku s černým nebo stříbrným čelním panelem. Rychle odnímatelná elektronková ochranná klec. Dálkové ovládání.

 

Technické specifikace

Výstup 2V / CH Frekvenčná charakteristika 28 Hz - 50 kHz +/- 1 dB, 15 Hz - 80 kHz +/- 3 dB THD Pomer S/N 93 dB

Vstupní impedance 220 kOhm

Vstupní citlivost 580 mV (pro jmenovitý výkon při nastavení maximální hlasitosti) Zisk 10,8 dB

Spotřeba energie 52 Wattů Čistá hmotnost: 14 kg Rozměry 405 mm x 280 mm x 190 mm (H x Š x V)

Vstupy 4 páry Stereo RCA

Výstup 1 pár RCA pásková smyčka, 2 páry RCA konektorů Elektrónky: 2 x 5AR4, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7

Impedancia výstupu 2800 Ohm​

Dálkové ovládání 

kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku kliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázkukliknutít zobrazíte maximální velikost obrázku
Alternativní zboží
tel: 603 494 686    otevřeno Po - Pá: 10 - 12  13-17 hodin
tel: 737 129 593

0 kusů / 0